15 August 2022
Öne Çıkanlar

Gerilla TV, 14 Ekim Çelê’de eylem görüntülerini yayınladı

Gerilla TV, 14 Ekim’de Çelê’de gerçekleştirilen ve 1 işgalci Türk askerinin cezalandırıldığı eylemin görüntüsünü yayımladı.

Gerilla TV, HPG/ YJA Star gerillalarının 14 Ekim günü Çelê’de gerçekleştirdiği suikast eyleminin görüntüsünü yayınladı.

Görüntüler işgalci Türk ordusunun Kürdistan’da yürüttüğü kirli savaşta baş vurduğu tüm yöntemlerin sonuçsuz kaldığını gösteriyor.

İşgalci ordunun bel bağladığı ancak gerillanın yaratıcı tarz ve taktikleriyle boşa çıkardığı yöntemlerden biri de kalekollar..

İran Rejiminin sınırlarda ördüğü bir karakol sistemi olan Kalekollar, Türk ordusu tarafından 2009 yılından itibaren yapılmaya başlandı.

Gerillaların 2008 yılında Şemzinan’daki Bezelê Karakoluna yönelik düzenlenen ve onlarca işgalci askerin öldürüldüğü eylemden sonra gündeme giren kalekollar da işgalcileri korumaya yetmedi.

Gerillalar çeşitli dönemlerde bu Kalekollara karşı düzenledikleri eylemlerde yüzlerce işgalci askeri cezalandırdı.

Gerilla TV, bu Kalekollar’daki işgalcilerden birine yönelik düzenldiği görüntüleri yayınladı.

Kalekolun açık penceresinden kafasını çıkaran işgalci Türk askeri keskin nişancı gerilla tarafından hedef alınıyor.

Eylem “Bazên Zagrosê Devrimci Hamlesi Çerçevesinde gerçekleştiriliyor.

Colemêrg’in Çelê ilçesine bağlı Şkêr karakolunda bulunan işgalcilerden biri bu şekilde kontrol altına alınıyor ve ardından başarılı bir eylemle cezalandırılıyor.

HPG Basın İrtibat Merkezi tarafından yapılan açıklamada şu satırlara yer verilmişti, “14 Ekim günü 08.30’da Colemêrg’in Çelê ilçesine bağlı Şkêr karakolunda bulunan işgalciler, güçlerimiz tarafından suikast taktiğiyle vurulmuştur. Gerçekleştirilen bu eylem sonucunda 1 işgalci cezalandırılmıştır.”